Pytania zadawane najczęściej

Gdzie zlokalizowany jest Ancient Sands Resort?

Ancient Sands Resort znajduje się w mieście El Gouna nad Morzem Czerwonym - 22 km na północ od międzynarodowego lotniska w Hurghada

Jakie typy nieruchomości są oferowane?

Apartamenty : Studio, apartamenty z 1 i 2 sypialniami w Hill Top Village ; Wille miejskie z 2 i 3 sypialniami oraz luxusowe wille z 3 -5 sypialniami

Jakie mam możliwości wyboru nieruchomości ?

Przy wszystkich typach nieruchomości oferujemy różne warianty planowe i powierzchniowe, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru i wyglądu zewnętrznego projektu.

Czy zespoły apartamentowe w Hill Top Village wyposażone są w windy ?

Tak - zespoły apartamentowe wyposażone są w windy , które obsługują ok.2/3 jednostek mieszkalnych I i II piętra .

Czy kupuje apartament, wille z umeblowaniem ?

Tak - każdy nabywca nieruchomości w Ancient Sands ma do wyboru pakiety meblowe, z których może wybierać.

Czy organizowany jest wynajm nieruchomości ?

Tak - dla każdej nieruchomości będzie opcjonalnie proponowany udział w programie wynajmu i zarządzania.

Kiedy będzie zakończona budowa Ancient Sands Resort ?

Ancient Sands Resort budowany jest w kilku fazach budowlanych. Pierwsza faza zakończona zostanie w 2012 roku

Dlaczego jest to dobra inwestycja?

Z wielu powodów egipskie nieruchomości przeżywają ciągły wzrost swojej wartości : 15 - 30 % rocznie. W samej El Gouna roczny wzrost wartości nieruchomości i to już od 1999 roku leży na poziomie ponad 20%. Biorąc pod uwagę wysoki potencjał wynajmu i fakt, że Rząd Egipski w ostatnich latach położył swój fokus na inwestycjach turystycznych celem wzmocnienia gospodarki - zakup nieruchomości w Ancient Sands Resort jest dobrą możliwością inwestycyjną.

Czy jest to ryzykowna inwestycja?

Nie - z kilku powodów:

* Ancient Sands projekt będzie kolejnym, wzbogacającym już na świecie uznaną destynację urlopową El Gouna, w której sprzedano już ponad 2000 luxusowych apartamentów i willi.

* Inwestycję prowadzi zgrany już od lat zespół inwestorów , urbanistów, architektów i firm kooperacyjnych.

* Inwestycja koordynowana i wspierana jest przez Orascom Hotels & Development, - najwiekszą grupę firm budowlanych w Egipcie

* El Gouna posiada udokumentowany wzrost wartości kapitału

* Duże zapotrzebowanie turystyczne - ponad 1,3 miliona sprzedanych noclegów w 2006 roku. Obłożenie w roku 2007 - 84 %.

* Duże i ciągłe zainteresowanie inwestorów egipskich stwarza dobre warunki na rynku wtórnym.

Czy nieruchomość, którą kupie będzie moją własnością ?

Tak - działka i jednostka mieszkalna są Państwa własnością.

Jeśli kupię apartament, czy jestem właścicielem działki ?

Są Państwo właścicielami apartamentu i razem z innymi właścicielami pozostałych apartamentów posiadacie własność grunt na którym stoi budynek. Państwa udział we własności grunt bazuje na relacji powierzchni całkowitej waszej jednostki mieszkalnej do powierzchni całkowitej wszystkich jednostek mieszkalnych w budynku.

Czy mogę sprzedać moją nieruchomość ?

* przed zarejestrowaniem - po uiszczeniu ceny zakupu mogą Pańswo prywatnie lub przez Developera na podstawie zatwierdzonego porozumienia o sprzedaży wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż. Developer ma również prawo przystąpienia do zakupu.W przypadku sprzedaży nieruchomości nie zarejestrowanej przypada opłata administracyjna w wysokości 3 %. Po zarejestrowaniu opłata administracyjna w wysokości 3 % nie jest naliczana.

* po zarejestrowaniu - po upływie 5 lat mogą Państwo sprzedać swoją nieruchomość. Developer posiada prawo pierwokupu. W obu przypadkach mają Państwo możliwość zlecenia Developerowi zajęciem się sprzedażą - prowizja wynosi 5 %

Jakie są koszty zakupu nieruchomości ?

Koszty zakupu wynoszą ok. 1 % ceny zakupu.

Co należy do kosztów bieżących?

Kosztami bieżącymi w Ancient Sands są koszty utrzymania i podatek od nieruchomości. Jeśli wynajmujemy swoją nieruchomość musimy zapłacić w Egipcie podatek dochodowy.

Przypadają jakieś koszty przy sprzedaży nieruchomości ?

W Egipcie nie ma podatku od zysków kapitałowych ze sprzedaży budynków mieszkalnych. Przypada podatek majątkowy w wysokości 2,5% ceny sprzedaży , ewentualnie prowizja dla pośrednika nieruchomości w wysokości od 2,5 - 6 %

Czy przy zakonczeniu realizacji przygotowany zostanie tytuł przeniesienia własności na nadywcę celem dokonania rejestracji nieruchomości?

Przy zakończeniu realizacji i na życzenie kupującego Developer dostarczy wszystkich informacji i danych , które są niezbędne do rejestracji nieruchomości w stosownych do tego urzędach.

Czy rejestracja nieruchomości jest konieczna ?

Nie - w rzeczywistości w Egipcie jest zarejestrowanych mniej niż 10 % nieruchomości.

 

PDF Broszura - INVESTMENT