Developer

Ancient Sands Resort budowany jest przez firmę Joint Venture założoną pomiędzy Orascom Hotels & Development i IFB Resort Developers. Firma do której należy znana na świecie exklusywna miejscowość urlopowa El Gouna to - Orascom Hotels & Development "OHD", jest przodującym Developerem na egipskim rynku nieruchomości. Działalność swoją zaczęła od bardzo prostego pomysłu - stworzenia małego raju u wybrzeży Morza Czerwonego.

W El Gouna , która jest jednocześnie flagowym projektem OHD zdecydowano się na wykorzystanie naturalnego ukształtowania wybrzeża. Stworzono tam wyjątkową wspólnotę, która znalazła uznanie i zainteresowanie turystów i inwestorów, a obecnie jest miejscem staełgo zamieszkania kilkunastu tysięcy rezydentów różnych narodowości.

OHD jest przodującą ;zarówno na rynku regionalnym jak i międzynarodowym firmą projektującą całe zespoły miejskie. Firma została założona w 1990 roku dla potrzeb realizacji projektu El Gouna.

Dzisiaj do OHD należy 55 Firm w siedniu krajach , których działalność pokrywa całe spektrum rynku nieruchomości.. Własnością firmy jest teren o powierzchni 127 milionów m² , z czego uzbrojonych terwnów jest w tej chwili 12,5 miliona m². Do zagospodarowanych i zabudowanych terenów należą między innymi dwa kompletne miasta w Egipcie i turystyczno - mieszkaniowy projekt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

OHD notowane jest w Cairo & Alexandria Stock Exchange (CASE) i posiada Marktkapital o wartości ponad 3 miliardów USD ( Giełdowy ticker - ORHD.CA. ) OHD jest w 98 % własnością spółki akcyjnej Orascom Development Holding AG, której siedziba znajduje się w Aldorf - Szwajcaria, która to notowana jest na szwajcarskiej giełdzie (SWX) i na CASE ( Giełdowy ticker - ODHN.S względnie ODHN.CA ). OHD dla realizacji projektu Ancient Sands połączyło się z firmą IFB. IFB należy do przedsiebiorcy Jeremiego Sturgessa i międzynarodowej grupy inwestorów, która posiada kompleksowe doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji golfowych i budowlanych.

 

PDF Broszura - INVESTMENT